Zajęcia dla zwierząt w Las Vegas

Hotel-psy

Las Vegas szczyci się ekscytującą energią, jakiej nie generuje żadne inne miejsce na świecie. To pustynne miasto jest znakomitym wyborem zarówno dla zapalonych hazardzistów i wytrwałych imprezowiczów, jak i turystów zagranicznych z całymi rodzinami. 

Ponadto, Las Vegas jest również przyjazne dla zwierząt. Dlatego nie musimy zostawiać swojego futrzanego pupila w domu. Za to musimy pamiętać, aby unikać letnich miesięcy – od czerwca do sierpnia. Powodem jest fakt, że w tym okresie temperatura może osiągnąć bardzo wysoki poziom, co może być niebezpieczne dla psa, jeśli będziemy chcieli wyjść z nim na zewnątrz.

Jedną z opcji jest pozostanie w pokoju hotelowym z naszym pupilem i włączenie na smartfonie nowych kasyn online. Tym sposobem możemy uprawiać hazard w Las Vegas razem z naszym pupilem, nie martwiąc się o to, że pies nie zostanie wpuszczony na deski kasyna.

Spacer po Stripie

Zgadza się. Możemy chodzić ze swoim psem po bajecznym Las Vegas Strip. Jednak możemy go tam zabrać tylko w godzinach 05:00-12:00. Poza tym nasz Burek cały czas musi być na smyczy o długości metra lub mniejszej.

Psy mogą spacerować po obu stronach Las Vegas Boulevard, na długości około 10 kilometrów – między Sahara Avenue i Sunset Road. A poza wyznaczonymi godzinami psy nie mogą przebywać w promieniu 200 metrów od bulwaru Las Vegas.

Przygotujmy się również na spory ruch na chodnikach. Nawet bardzo wcześnie rano są tutaj olbrzymie tłumy. A jeśli Strip wydaje się dla naszego psa zbyt przytłaczający, zawsze możemy sprawdzić inne zajęcia w Las Vegas dla naszego czworonoga.

Smaczne przekąski

Las Vegas słynie z lokali prowadzonych przez słynnych szefów kuchni. Z tego względu jest istnym rajem dla smakoszy! Od ekskluzywnych restauracji po miejsca typu „hole-in-the-wall”, istnieje wiele lokali gastronomicznych oferujących też przyjazne dla psów opcje na świeżym powietrzu.

Należy jednak zrozumieć, że posiłek wraz z naszym psiakiem na Stripie może być dobrą albo złą decyzją. W zależności od polityki restauracji i ograniczeń personelu nawet restauracje z miejscami do siedzenia na zewnątrz mogą zezwalać tylko na zwierzęta określone przez ADA, takie jak pies przewodnik.

Najlepsze restauracje przyjazne zwierzętom w Las Vegas:

  • Pub Crown and Anchor (1350 E Tropicana Avenue) – jest to zabawny pub brytyjski z dużymi drzewami i trawiastym patio dla psiaków.
  • Lazy Dog Restaurant (6509 Las Vegas Boulevard South) – jest to modna amerykańska restauracja z dużym patio zewnętrznym dla psów, z lampami grzewczymi. Psy mają tutaj nawet własne menu!

Sklepy dla zwierząt

Las Vegas znane jest z niesamowitych zakupów. W całym mieście wszechobecne są ekskluzywne sklepy projektantów i eleganckie outlety. I nie musimy też zostawiać swojego psa, kiedy ogarnia nas mania kupowania.

Oto kilka miejsc na zakupy ze swoim pupilem:

  • Fashion Show Las Vegas (3200 Las Vegas Boulevard) – to jedyne centrum handlowe przyjazne psom na LV Strip. Na tej olbrzymiej powierzchni handlowej psy mogą robić zakupy ze swoimi właścicielami, o ile psiak jest na smyczy lub w klatce dla zwierząt. Ponadto, pies musi mieć ważne dokumenty świadczące o jego szczepieniach.
  • Las Vegas Premium Outlets (północ: 875 S Grand Central Parkway i południe: 7400 Las Vegas Boulevard South) – zarówno w północnych, jak i południowych punktach sprzedaży psy są mile widziane, ale głównie na zewnątrz. Aczkolwiek niektóre sklepy stosują też politykę przyjazną zwierzętom.
  • Town Square (6605 S Las Vegas Boulevard) – to centrum handlowe na świeżym powietrzu z wieloma sklepami przyjaznymi zwierzętom oferuje psom miski z wodą i harce w tryskającej fontannie.

Spacery na łonie natury

Las Vegas i okolice mają mnóstwo malowniczych szlaków, które witają merdających wędrowców, o ile są na smyczy! I oczywiście nie możemy zapomnieć o sprzątnięciu nieczystości po naszym pupilu.

Oto jedne z najlepszych miejsc na spacery z psem w okolicach Las Vegas:

Narodowy Obszar Rekreacyjny Lake Mead

Położony około 40 minut od Las Vegas, Narodowy Obszar Rekreacyjny Lake Mead obejmuje prawie 1,5 miliona akrów wzdłuż rzeki Kolorado. Psy są mile widziane zarówno na szlakach, jak i nad jeziorem. Aczkolwiek muszą być na smyczy.

Narodowy Obszar Chroniony Kanionu Red Rock

Jakieś 45 km od Las Vegas Strip znajduje się Narodowy Obszar Chroniony Kanionu Red Rock. Obszar ten sprawia wrażenie zupełnie innego świata. Zwierzęta mogą nam towarzyszyć podczas jazdy samochodem lub rowerem przez dystans 13 km. Jest to rodzaj utwardzonej i bardzo malowniczej pętli.

Ponadto, w Red Rock czeka na nas ponad 50 km szlaków turystycznych, a także pięknych miejsc na piknik i tras do kolarstwa górskiego. Warto jeszcze wspomnieć o wspinaczce skałkowej i obserwowaniu dzikiej przyrody.

Narodowy Obszar Rekreacyjny Gór Wiosennych

Zaledwie 25 km od LV Strip rozpościera się Narodowy Obszar Rekreacyjny Gór Wiosennych, który obejmuje ponad 316 000 akrów. Z ponad 80 km skrupulatnie utrzymanych tras, czterema miejscami na piknik, ośmioma kempingami i kilkoma drogami gruntowymi, możemy znaleźć tutaj wiele zajęć dla siebie i naszego szczekającego towarzysza.