Naturalne akcesoria dla psa – gryzaki z poroża jelenia

Gryzaki to najpopularniejsze akcesoria dla psa. Są ważnym elementem pielęgnacji zębów i dziąseł, a także zaspokajają naturalną potrzebę gryzienia i żucia. Ponadto niektóre gryzaki dostarczają zwierzęciu ważnych składników odżywczych (takich jak białko, wapń, kolagen). Gryzaki działają też uspokajająco i pomagają psu wyciszyć emocje. Po jakie gryzaki warto sięgać? Z pewnością godne uwagi są naturalne gryzaki z poroża jelenia, o których opowiemy w naszym artykule.

Gryzak z poroża jelenia – dlaczego warto podawać go psu?

Gryzak z poroża jelenia ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to produkt w pełni naturalny. Jest bezwonny i nie brudzi. Do tego poroże jelenia jest bogate w cenne składniki odżywcze, takie jak wapń i kolagen. Gryzaki nie zawierają żadnych sztucznych substancji czy konserwantów. Pochodzą wprost z natury – wytwarza się je ze zbieranych corocznie poroży, które zrzucają jelenie. Oczywiście gryzaki są odpowiednio przygotowywane, dzięki czemu mają podobny kształt, są gładkie i w pełni bezpieczne (nie odpryskują, nie łamią się, nie mają wystających części).

Poroże jelenia – najważniejsze zalety naturalnych gryzaków

  • Trwałość – naturalne gryzaki z poroża jelenia są niezwykle trwałe. Pies nie jest w stanie szybko uporać się z takim gryzakiem (poroże to twardy twór), a w efekcie starcza mu on na dłużej. Gryzaki są zdecydowanie trwalsze niż te wykonane ze sprasowanej skóry czy też w formie uszu. Zapewniają więc długotrwałe gryzienie.
  • Bezpieczeństwo – jak już wspomnieliśmy, gryzaki są odpowiednio przygotowane. Ich powierzchnia jest gładka, gryzak z poroża jelenia nie odłamuje się i nie pęka (tak jak ma to miejsce w przypadku kości). Psy żują gryzak, a jego struktura stopniowo się rozdrabnia.
  • Zdrowy skład – wprawdzie trudno mówić tu o składzie, ponieważ gryzaki zawierają jedynie naturalne substancje. Są bogate w wapń i kolagen, nie zawierają żadnych dodatków czy sztucznych barwników.
  • Czystość i higiena – gryzaki dla psów z poroża jelenia są bezwonne, nie mają koloru i nie zostawiają żadnych plam. Nie ma mowy o pozostawianiu kawałków gryzaka na kanapie czy w zakamarkach mieszkania, jak to może się zdarzyć w przypadku innych gryzaków.

Dlaczego należy zapewnić psu dobrej jakości gryzaki?

Wiele psów ma naturalną potrzebę żucia i gryzienia. Niestety często cierpią na tym nasze meble czy buty. Dzieje się tak, kiedy pies nie ma własnego gryzaka. Zapewnienie mu możliwości żucia gryzaka uchroni mieszkanie przed zniszczeniami.

Ponadto gryzak zapewnia bezpieczeństwo psu. Gryzienie przedmiotów codziennego użytku czy mebli jest po prostu niebezpieczne dla zwierzaka.

Kolejna kwestia to pielęgnacja zębów i dziąseł, a także dostarczanie organizmowi cennych substancji odżywczych.

Na koniec warto wspomnieć o terapeutycznym wpływie gryzaka na psychikę zwierzęcia. Żucie i gryzienie pomaga ukoić emocje i stres. Jest też doskonałym zajęciem, kiedy przychodzą goście, a pies potrzebuje nieco odciąć się od otoczenia.