Karmy monoproteinowe – czym się wyróżniają?

Dbamy o nasze zwierzaki jak tylko możemy, dając im dużo miłości i poświęcając swój czas. Niepokoi nas ich gorsze samopoczucie, ale podobnie jak u ludzi każdy ma prawo do gorszego dnia. Kiedy jednak zły nastrój zwierzaka utrzymuje się przez dłuższy czas, a my obserwujemy nietypowe zachowania zwierzaka warto zainteresować się co się dzieje z Twoim czworonogiem.

 Alergie pokarmowe u psiaka – jak się objawiają?

Jednym z częstych powodów złego samopoczucia u psów jest źle dobrana karma, która jest powodem alergii pokarmowej objawiającej się biegunkami u psa, swędzeniem i drapaniem się psa, kompulsywnym wylizywaniem łapek lub śladami łzowymi w okolicy oczu czy gorszą kondycją sierści.

Warto wówczas przeprowadzić testy alergiczne, które niestety wiążą się ze sporym kosztem lub wprowadzić dietę eliminacyjną psu polegającą na podawaniu karm monoproteinowych opartych na białku jednego rodzaju mięsa. Podając psu po kolei różne smaki będziesz w stanie dostrzec po której karmie (rodzaju mięsa) Twój psiak gorzej się czuje i wyeliminować go całkowicie z diety swojego psa.

Karmy monoproteinowe w odpowiedzi na bolące brzuszki psiaków

Karmy monoproteinowe dla psów bazują na jednym rodzaju mięsa i nie są mieszane z innymi, dzięki czemu możesz wykluczyć alergen z diety psa. Karmy mono zyskują na popularności ze względu na wysoką jakość i coraz więcej producentów poszerza swoją ofertę o ten rodzaj karm. Znajdziesz je w ofercie takich marek jak: Oasy, Brit, Trovet, Life Dog i wiele innych. Wiedząc na które mięsa nasz piesek gorzej reaguje jesteśmy w stanie ulżyć mu w cierpieniu i poprawić jego kondycję i dobre samopoczucie.

Karmy monoproteinowe bez problemu znajdziemy zarówno w wersji suchej jak i mokrej. Bardzo często są to karmy pozbawione mięsa z kurczaka ze względu na to, że to właśnie ten rodzaj mięsa uczula psiaki najczęściej. Czasami z tego wyrastają wraz z wiekiem, a czasami ta alergia zostaje już z nimi na zawsze. Warto więc obserwować swojego czworonoga i zadbać o jego zdrowie i dobre samopoczucie.