Czy pies może jeść różne kości?

Według szkolnego obrazka i nauki zawsze nam się kojarzy kość z psem i to, że jest to jego pożywienie na co dzień, takie też jest nasze pierwsze skojarzenie, podczas tego, że jesteśmy świeżymi opiekunami czworonoga, ale czy to naprawdę surowe kości są i będą dobrym i odpowiednim pożywieniem?

Jak prawidłowo karmić psa?

Właściwie takowa odpowiedź na to pytanie nie została stworzona przez wzgląd na to, że tyle ile właścicieli psów to tak samo różnych opinii, ile psów tyle dobrych i odpowiednich diet. Każda rasa, wiek czy waga ma zapotrzebowanie na zupełnie inne elementy podczas wprowadzania diety. Do tego wszystkie dochodzą jeszcze takie przyczyny jak:

– Schorzenie.

– Nietolerancja.

– Alergia.

– Preferencja zwierząt.

Wszystko to zależy od dobrze dobranej diety dla psiaka. Owe diety można podzielić na rodzaje:

– Naturalne gotowane przez człowieka mięso ryż i tym podobne.

– Barf składająca się dieta z surowego jedzenia i właśnie kości.

– Gotowe karmy suche i mokre z supermarketu, które są najwygodniejsze.

Są to znane diety, które często są stosowane w domach, a jaka dieta będzie zbilansowana i odpowiednia dla naszego pupila? Musisz przetestować wszystkie trzy rodzaje pożywienia i wybrać odpowiednią, jeżeli masz wahania udać się do weterynarza po pomoc.

Surowe kości w diecie?

Mnóstwo weterynarzy no i oczywiście właścicieli psa są zdania takiego, że nie należy podawać psu kości. Na pewno nie powinny stanowić one pierwszej kategorii zapotrzebowanie dla pupila. Jednak odpowiednio dobra kość i danie jej jeden maksymalnie dwa razy na tydzień nie stanowi jakiegoś dużego problemu dla psa.

Czy warto podawać psu kość?

Od razu odpowiemy, na to pytanie a jak brzmi, odpowiedź? TAK. Ze względu na jego kamień nazębny takie psy, które spożywają w głównej mierze gotowe karmy czy jedzenie gotowane będą narażone na właśnie osadzanie się kamienia, który prowadzi, do tak zwanej próchnicy co powoduje, w dalszym rozwoju wypadanie zębów psa. Kości surowe czy też mogą, być sztuczne będą, zabiegać takowemu osadzaniu się kamienia a też będą mogły zacząć pomagać w ścieraniu tego, co już się pojawiło. Przede wszystkim dla psa gryzienie kości to super zabawa co da nam spokój na jakiś czas, ale też będziemy troszczyć się o swojego pupila i jego kamień nazębny.

1 thought on “Czy pies może jeść różne kości?

  1. Zdziwiłbym się jeśli odpowiedź brzmiała by, że nie może. Obrazek psa jedzącego kości jest wręcz ikoniczny.

Comments are closed.