4 wskazówki dotyczące podróżowania ze zwierzęciem domowym

Jeśli planujesz podróż ze zwierzakiem i masz wątpliwości, jak to zrobić, proponujemy, abyś pamiętał o pewnych zaleceniach. Oto niektóre z nich.

1. Przed podróżą koniecznie trzeba wcześniej zabrać pupila do parku

Jest to jedna z pierwszych rzeczy, które powinieneś zrobić przed podróżą. Przed rozpoczęciem podróży powinieneś wyprowadzić swojego pupila, aby mógł sobie ulżyć. Jest to szczególnie ważne, gdy zwierzę nie ma dużego doświadczenia w podróżowaniu.

Najlepiej zrobić to około pół godziny przed wyjazdem. Wykorzystaj okazję, aby pozwolić swojemu zwierzakowi zrelaksować się i uwolnić napięcie, jeśli jest trochę nerwowy.

2. Przedmioty, które należy ze sobą zabrać

Nie zapomnij zabrać ze sobą kilku torebek, chusteczek i kilka zabawek ponieważ te przedmioty nigdy nie są zbędne. Ich zabawki, woda i jedzenie sprawią, że ich podróż będzie łatwiejsza i przyjemniejsza. Dobrze jest wziąć jakieś podstawowe leki, zwłaszcza tabletkę na chorobę lokomocyjną. Jeśli podróżujesz nad Morze Bałtyckie, to w portalu https://www.niechorze24.pl przeczytasz o miejscach „pet friendly” i wiele więcej.

3. Podróżowanie ze swoim zwierzęciem i wiedza, jak je przetransportować

Pamiętaj, że podróż samochodem, samolotem czy statkiem to nie to samo. Nie zapomnij o obroży, smyczy, kagańcu i transporterze dla swojego pupila, które muszą być w dobrym stanie.

Nie zapomnij sprawdzić, czy przestrzeń, w której będzie transportowany Twój pupil jest duża, mała, ciemna i wygodna dla niego. Upewnij się, że środek transportu jest dobrze wentylowany i posiada wszystkie niezbędne zabezpieczenia, które uchronią Twojego pupila przed wypadkiem.

Jeśli podróżujesz samolotem lub statkiem, pamiętaj, że płacąc nieco więcej, będziesz mógł zabrać swojego pupila do kabiny lub luku bagażowego, pod warunkiem spełnienia wymogów zdrowotnych i uzyskania wymaganych do tego pozwoleń. Jeśli Twój zwierzak jest psem przewodnikiem, pomocnikiem lub wsparciem emocjonalnym, usługa może być bezpłatna. Z tego powodu zalecamy, aby zapytać o to usługodawcę w momencie zakupu biletu.

4. Chroń swoje zwierzę przed środowiskiem

Ważne jest, aby chronić swojego pupila przed pchłami, kleszczami i innymi pasożytami. Warto też przyjrzeć się podłożu, po którym będzie chodził „twój najlepszy przyjaciel”. Należy pamiętać, że piasek, trawa lub beton mogą utrudniać mu długie spacery i mogą zranić jego łapy, jeśli nie są odpowiednio pielęgnowane.